Účinky drahých kamenů


Drahý kámen


Účinky na psychiku


Účinky na zdraví


Astrologické znamení

Achát

Uzemňuje – dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu, soustřeďuje a stabilizuje tělesnou energii. Pomůže, abychom poznali a přijali sami sebe a podporuje sebedůvěru. Překonává negativní pocity, zahořklost, v Podporuje zdárný porod.
vnitřní zlobu. Pomůže při citových zklamáních, posiluje lásku a dodá odvahu k jejímu novému hledání a přijímání. Zvyšuje kreativitu, fantazii, odvahu, vytrvalost a vůli k životu. Učí přímému jednání. Pomáhá přijmout kritiku a nepříznivé okolnosti.

Oči, žaludek, dělohu a kožní nemoci. Mírní horečku a infekce a alergie.

Býk, Štír

Botsvanský achát:

pomůže, pokud chcete přestat s kouřením.

Deprese, oběhový systém, oči a kůži.

 Býk, Štír

Krajkový achát:

Krajkový achát přinese vaší do mysli klid a mír. Umožňuje svobodné vyjadřování myšlenek a pocitů. Účinkuje proti potlačování pocitů ze strachu, že budeme souzeni a odsouzeni, který bývá mezi rodiči a dětmi. To často ústí v bloky krční čakry, způsobené potlačeným sebevyjádřením. Odstraňuje pocity starých křivd.
Umožní mužům nalézt a přijmout svou senzitivitu.

Ramena, krk, poruchy štítné žlázy, infekce hrdla, horečka, artritida, ledviny, močový měchýř, žlučník
Posiluje kosterní a imunitní systém.

 Býk, Štír

Ohnivý achát

Ohnivý achát je jeden z energetizujících kamenů. Posílí váš pocit bezpečí a jistoty, duchovní rovnováhu, vitalitu a sexuální aktivitu. Pomáhá při léčbě závislostí. Tiší hněv a vyrovnává nestálou náladu. Posiluje paměť a koncentraci.

Aktivuje látkovou výměnu, pomáhá při sexuálních problémech psychického původu.

 Býk, Štír

Mechový achát

Zvyšuje sebedůvěru, schopnost vycházet s lidmi, víru a naději

Infekce, nachlazení, chřipka, záněty, kožní plísně a infekce.
Podporuje zdárný porod.

 Býk, Štír

Amazonit

Šperk z amazonitu by měl patřit do vaší základní výbavy. Pohlcuje záření z telefonu, mikrovlnky, elektrických přístrojů. Hojí citová traumata, a pocit obětního beránka. zmenší obavy a strach. Odstraní negativní energii, když se rozčílíte. Posiluje vitalitu, zbavuje egoismu a lpění na věcech. Byl ceněn už v dávných civilizacích jako svatý kámen.

Zubní kaz, osteoporóza, nedostatek vápníku. Tlumí migrény. Pomáhá při porodu.

 Vodnář, Panna

Ametyst

Ametyst je mým milovaným drahokamem, který svými mocnými duchovními vibracemi působí téměř na všechno. Je ochranným kamenem, bude vás bránit před psychickými útoky a geopatogenními zónami. Potírá hněv, strach a jiné negativní sklony a posiluje v nás obětavost a nezištnost. Posílí schopnost rozhodování, paměť, motivaci a uskutečnění vašich záměrů. Zároveň posiluje intuici i tělesné vlohy. Na druhé straně chrání před závislostmi a nestřídmostí na všech úrovních. V těžkých chvílích pomůže vyrovnat se s prožitou ztrátou. Je velkým pomocníkem na duchovní cestě a mostem mezi nebem a zemí.
Jeho další neocenitelnou vlastností je, že stabilizuje a harmonizuje milostné vztahy.

Nespavost, noční můry, stres, kožní nemoci, střeva, imunitní systém, vylučovací orgány, reguluje stav střevní mikroflóry. Léčí neurózy a závislost na alkoholu a drogách.
Čistí auru, proměňuje negativní energii. Stabilizuje duševní stav (kromě paranoi a schizofrenie)

Beran, Kozoroh, Ryby, Střelec, Panna, Vodnář

Levandulový ametyst

Svými mimořádně vysokými vibracemi dokáže vzácný levandulový ametyst povzbudit i utišit krční a srdeční čakru, má tedy blahodárný vliv na naše city a sebevyjádření a komunikaci. Vnese do vašeho života i okolí světlo a lásku.

 

 Beran, Kozoroh, Ryby, Střelec, Panna, Vodnář

Ametrín

Vzácný drahokam ametrín, nabitý mimořádně vysokou energií, spojuje úžasné účinky ametystu a citrínu. Spojí tělesný svět s vyšším vědomím. Bude vás bránit před psychickými útoky. Uklidní vaši mysl od stresu. Sjednocuje mužskou a ženskou energii. S ním budete tvůrčí, přemýšliví, soustředění a budete mít schopnost rozhodovat o vlastním životě. Pomůže překonat vaše bloky a negativní citové naprogramování. Vnese do vašeho života optimismus, pohodu a hojnost.

Má blahodárný vliv při dlouhodobých nemocech.
Dodá energii a posílí imunitu. Léčí syndrom chronické únavy, deprese, poruchy trávení a vředy, únavu, trvalé bolesti hlavy, vředy.

 

Apatit

Vzácný apatit není na povzbuzení apatie, jak by se mohlo zdát podle názvu, ale právě naopak. Zvyšuje jednak duchovní naladění, jednak energii a motivaci. Odstraňuje negativní postoje, lhostejnost, nepřátelství a vyvolává touhu po službě druhým. Pomáhá komunikaci, urovnává zmatky a spory. Je dobrý proti podrážděnosti a citovému vyčerpání. Zvyšuje tvůrčí schopnosti a intelekt. Tím, že zvyšuje energii kundalini, podporuje fyzickou vášeň a odstraňuje zklamání.

Léčí kosti, chrupavky zuby, pomáhá vstřebávání vápníku. Potlačuje hlad a zvyšuje účinnost metabolismu. Snižuje malátnost a krevní tlak.
Omezuje hyperaktivitu a autismus.

 Blíženci

Akvamarín

Akvamarín je úžasný drahokam, který byl používaný od dávných dob jako talisman. Je to kámen mystiků a čistého srdce. Dokáže čelit temnotě a přináší pomoc shůry. Vytváří ochranný štít pro auru. Jeho uklidňující vyzařování snižuje stres, podrážděnost, agresivitu a přináší vnitřní i vnější harmonii. S jeho pomocí převezmete svůj osud do svých rukou a zlomíte staré sebeobranné naprogramování. V pohnutých dobách vnáší do života naději. Pomůže vám dotahovat věci do konce. Pročišťuje zablokovanou komunikaci, zlepšuje sebevyjádření a intuici. 

Léčí krk, kašel, astma, štítnou žlázu, svaly, oči, čelisti, zuby, žaludek, autoimunitní nemoci a alergie.

Vodnář, Ryby, Váhy, Blíženec.

Avanturín

Přináší prosperitu a majetek, chrání dům před geopatogenními zónami a vás před elektromagnetickým smogem. Pokud řídíte lidi a rozhodujete, pak je to kámen pro vás. Umožní vám vcítění do mysli druhých. Stabilizuje duševní stav a zvyšuje kreativitu. Uleví od zlosti a podráždění, podněcuje citlivost k druhým. Jeho neocenitelnou vlastností je schopnost obrany před psychickým vysáváním.

Léčí koktavost, neurózy, migrény, kožní problémy, oči, srdce, svaly, urogenitální systém. Snižuje krevní tlak, cholesterol, riziko arteriosklerózy a alergií. Podporuje klidný spánek.

Býk, Rak, Střelec

Beryl

Beryl se svou čistou energií pomáhá naladění na vnitřní vedení. Pomůže vám doplnit životní síly, dodá odvahu, cílevědomost a klid. Pomůže se zbavit stresu a podráždění a zbytečných obav. Budete se dívat na svět pozitivně. Obnovuje ochablé city v manželství. Je vhodný jako ochranný kámen na cesty a tiší stesk po domově. Posiluje auru.

Léčí srdce, játra, žaludek, páteř a krční infekce. Je vhodný při nadýmání, staví. Zvyšuje odolnost vůči škodlivinám v životním prostředí. Posiluje stárnoucí a nemocný zrak. Podporuje léčení rakoviny v počátečním stádiu. Tiší menstruační bolesti, udržuje ohrožené těhotenství. Jako koupel léčí hemeroidy.

Kozoroh, Býk, Lev

Beryl - Morganit

Morganit je vzácný drahokam s jemnými vibracemi, který vyvolává a udržuje lásku a soucit. J jeho pomocí zvládnete stres a budete si umět užívat života. Ruší podvědomý návyk stavět se do role oběti a otevírá srdce. Upozorní na únik před problémy a přehnanou ješitnost. Pomáhá odstraňovat hrubé návyky, fanatismus a špatné mravy.

Léčí choroby způsobené stresem, tuberkulózu, astma, srdce, plíce, chronické ledvinové problémy, závratě a impotenci. Podporuje látkovou výměnu.

Váhy, Býk.

Citrín

Citrín je vzácný drahokam, který vám poskytne silnou ochranu a energii. Zvyšuje tvůrčí schopnosti, intuici a chrání auru a čistí čakry.  Přináší hojnost a urovnává vztahy v rodině či společenství, kde jsou spory. Pomůže vám zbavit se svých negativních vlastností, vzteku a strachu. Překonává strach z odpovědnosti.

Léčí chronický únavový syndrom, oči, nervy, zácpu a celulitidu. Povzbuzuje trávení a krevní oběh. Pomáhá při menstruaci a menopauze.

Lev, Blíženci, Panna, Býk.

Fluorit

Fluorit je silný ochranný kámen, který nám pomáhá naplnit náš osud. Dokáže zastavit manipulaci a nevhodný duševní vliv. Ochrání vás i před elektromagnetickým zářením a geopatogenními zónami. Je schopen překonat jakýkoliv nesoulad v těle. Uzemňuje a vstřebává duchovní energii. Pomůže vám překonat zafixované vzorce chování. Umí stmelovat skupiny k dosažení společného cíle. Pomůže vám i při učení tím, že spojí nové poznatky s těmi, které už známe. Pomáhá při duchovním vývoji. Ve stáří nám pomáhá uchovat jasný rozum.

Léčí infekce, nachlazení, zuby, buňky a kosti. Pomáhá hojit rány. Odstraňuje skvrny na kůži a vrásky. Přispívá k obnově sexuální rozkoše. Pomáhá při komplikovaném těhotenství.

Ryby, Vodnář

Modrý fluorit

Zvyšuje tvůrčí schopnosti a komunikaci, umí jak uklidňovat, tak nabíjet.

Ušní, nosní, krční potíže, infekce.

Vodnář

Zelený fluorit

Zelený fluorit zažehnává citová traumata, zvyšuje intuici a odstraňuje překonané postoje a názory. Čistí čakry a duši.

Léčí žaludek a střeva, astma a alergie.

 Ryby

Chryzokol

Chryzokol byl od dávnověku uctíván jako svatý kámen. Udržuje rovnováhu mezi vyššími a nižšími těly. Posiluje tělesnou odolnost. Symbolizuje lásku a harmonii. Posiluje touhu žit v souladu s celkem. Pomáhá soustředění v meditaci, zmírňuje neklid, pocity provinění, trpělivosti, toleranci a nadhledu v krizových situacích. Pomáhá zvyšovat vědomí.

Léčí horečky, bolesti v krku, uvolňuje napětí šíje, harmonizuje štítnou žlázu, zabraňuje tvorbě žaludečních vředu, zmírňuje křeče a poruchy zažívání. Tiší bolesti při menstruaci, porodu a při ohroženém těhotenství., Vyrovnávají krevní tlak a neklidné srdce.

Blíženci, Býk, Váhy, Střelec, Vodnář

Chryzopras

Chryzopras je druh chalcedonu a má harmonizující vliv na celý organismus. Uklidňuje neklidnou duši, nejistoty, obavy a beznaděj, projasňuje naši mysl a city a činy a zdánlivě neřešitelné problémy. Pomáhá rozpustit hluboko zasutá traumata v našem podvědomí. Přináší pocit jednoty s celkem a důvěru ve vedení a lásku a pomáhá nám snášet i bolest a příkoří a poznat jejich vyšší smysl. Posiluje naši vytrvalost hledat pravý smysl života o ochrání nás před rizikem fanatismu. Učí nás bez hněvu snášet kritiku a rady, zvážit je, ale nenechat se ovlivňovat. Usměrňuje egoistické žádosti a jednání tak, aby bylo v souladu s našim svědomím a srdcem. Učí nás chápat život vždy z pozitivnější stránky.

Pomáhá odstraňovat blokády a čistit organismus, zklidňuje srdce, snižuje krevní tlak a reguluje krevní oběh a čistí cévy. Aktivuje činnost jater a reguluje funkci žláz. Léčí prostatu a zánět varlat, ženskou neplodnost při problémech s vejcovody.

Štír, Střelec, Rak, Kozoroh

Chalcedon

Modrý chalcedon uklidňuje svými mírnými vibracemi mysl, city a nervy. Především v těžkých dobách tiší beznaděj a posiluje naději. Učí nás brát život takový, jaký je a s lehkostí. Aktivuje smysly a přináší vytrvalost. Usnadňuje komunikaci, pomáhá překonat řečníkům ostych a trému. Růžový podporuje srdečnost a přátelskost a potřebu pomoci druhým v nouzi. Pomáhá znovu nalézt důvěru v okolí, které nám ublížilo.

Podporuje imunitu. Pokud bílo-modrý chalcedon kojící matka nosí na prsou, podporuje tvorbu mléka. Zastavuje krvácení a snižuje teploty a krevní tlak. Léčí horní cesty dýchací a štítnou žlázu. Růžový podporuje srdeční činnost a pomáhá při srdečních neurózách.

Kozoroh, Rak, Střelec

Jaspis

 

 

Jaspis poskytuje oporu ve stresu, chrání a pohlcuje negativní energii, harmonizuje čakry.
Poskytne vám odhodlání s naplnění všech záměrů. Také dodá odvahu proniknout ke kořeni problému a oporu při konfliktech.  Vede k nezištnosti, skromnosti, soucitu, pochopení a trpělivosti. Pomáhá při rychlém uvažování a zvyšuje organizační schopnosti. Prodlužuje sexuální rozkoš.

Dodává tělu energii při dlouhodobých nemocech.  Podporuje trávení a pohlavní orgány.
Pomáhá při nadýmání, zácpě, potížích s ledvinami a močovým měchýřem.

Panna, Vodnář, Ryby

Jantar

Očišťuje a prozařuje, přináší optimismus, vůli a trpělivost. Pomáhá překonávat překážky.

Posiluje hormonální a trávící systém, močové ústrojí, mírní žlučníkové, jaterní a střevní potíže, atma a bronchitidu, infekční nemoci. Pozitivně ovlivňuje celkový mentální a tělesný stav.

Lev, Blíženci, Panna

Jadeit

Jadeit je nejuctívanějším kamenem Dálného Východu. Je symbolem míru a klidu. Zelený je kamenem lásky ve všech rovinách – přináší citovou harmonii, ohleduplnost, laskavost, toleranci, kterými docílíme víc než rozkazy, odporem zlostí a vyčítáním. Podporuje meditaci, mírní duševní neklid, schopnost zachovat chladnou hlavu, zbavuje předsudků a podporuje aktivitu a dynamiku.

Uvádí organismus do harmonie. Podporuje látkovou výměnu, funkci žláz, onemocnění sleziny, jater a ledvin, uvolňuje z močových cest ledvinové kameny, snižuje horečku. Léčí žaludek, zažívací problémy, žloutenku, koliky. Pomáhá při nočních můrách a nespavosti, tiší bolesti hlavy a migrény. Mírní nadměrné pocení ze stresu, ženám pomáhá otěhotnět i tišit bolesti při porodu.

Rak, Váhy, Ryby

Kyanit

Kyanit vám přinese klid a vyrovnanost. Jeho vysoké vibrace podněcují duševní schopnosti a intuici a logické myšlení. Pomůže vám naladit se na vnitřní vedení a integritu. Vyvolává soucit a spokojenost a odbourává strach, iluze a bloky. Pomáhá sebevyjádření a komunikaci. Pokud máte pocit, že jste obětí neodvratného či neúprosného osudu, pomůže vám se od této představy oprostit a poradí, jak napravit minulé chyby.

Obnovuje vyváženou energii orgánů, stabilizuje geomagnetické pole. Léčí urogenitální problémy, krk, mozek, infekce a krevní tlak. Snižuje bolest.
Odstraňuje nadváhu.
Modrý kyanit léčí hlasivky a krk.

Býk

Labradorit

Labradorit je mým milovaným mystickým a ochranným kamenem. Je to pomocník v rozvoji i v těžkých dobách. Vnáší světlo do života a zvyšuje duchovní úroveň. Je jako štít, který vás chrání před negativní energií a brání úniku vaší energie. Podpoří vaši intuici, potlačí strach, nejistotu a zbytky minulých zklamání. Podpoří vaší víru v sebe i universum. Dá vám vytrvalost a sílu. Poskytuje jak schopnost analýzy, tak i vnitřní vhled a moudrost. Je kamenem proměny, který vás připraví na další růst. Labradorit nenoste spolu s jinými drahými kameny.

Léčí oči a mozek, nachlazení, dnu a revma. Upravuje krevní tlak rovnováhu hormonů a ulevuje od menstruačního napětí. Snižuje stres. Mírní pocity chladu a tiší bolesti páteře a kostí

Kozoroh, Ryby, Vodnář

Lazurit (Lapis Lazuli)

Lazurit je úžasným ochranným kamenem. Dokáže rozpoznat, zastavit a vrátit duševní útoky. Dokáže zvrátit neštěstí a napravit problémy, způsobené mlčením. Zvyšuje duchovní schopnosti, odstraňuje stres a přináší pocit klidu a míru. Podporuje převzetí odpovědnosti za vlastní život. Podpoří ve vás čestnost, soucit a poctivost, s ním překonáte i problémy v komunikaci a konflikty. Podporuje tvůrčí schopnosti. Odstraňuje utrpení, krutost a strádání.

Pomáhá překonat deprese. Léčí respirační a nervový systém, krk, hlasivky, štítnou žlázu, sluch.
Zvyšuje imunitu a čistí krev. Pomáhá při nespavosti, závratích, migréně a bolesti.

Střelec, Panna, Ryby, Kozoroh, Vodnář

Larimar

Larimar, vzácný nadpozemský kámen, který byl objeven nedávno a těží se pouze v Dominikánské republice. Přináší lásku, klid a vyrovnanost. Je průvodcem duše po pravé cestě životem. Pokud ji hledáte, pomůže najít spřízněnou duši a hojí stará srdeční traumata. Odbourává sklony k chování, kterým si sami škodíme, zejména k mučednickému chování. Pomůže vám převzít kontrolu nad svým životem.  S jeho pomocí získáte nadhled a odstup od zdánlivě nepřekonatelných problémů a přijdete na to, jak je nejlépe vyřešit. Odstraňuje pocity viny a strachu. Pomáhá ženám naladit se na vrozenou ženskost a spojení s přírodou. Je také kamenem, podporujícím meditaci a náhled do pravé podstaty vašeho života.

Podporuje samoléčebný proces, i v případech, kdy je malá naděje na vyléčení. Léčí chrupavky, krk, odstraňuje zablokovanou energii v hrudi, hlavě a krku. Po přiložení vytáhne bolest z postiženého místa.

Lev

Lepidolit

Lepidolit je neocenitelný kámen, protože nejúčinněji blokuje vnější negativní vlivy, především záření z mobilních telefonů a počítačů. Odbourává negativní návyky a závislosti. Otevírá třetí oko a korunní čakru, pročišťuje blokády a přináší moudrost. Zprostředkovává přístup k záznamům akaši. Podněcuje nezávislost, intelekt a analytické schopnosti, urychluje rozhodování. Přináší hluboké citové vyléčení.

Léčí nespavost, bolesti nervů, ischias, revma, infekce, překyselení žaludku, otravy a průjem. Pomáhá při léčbě anorexie a závislostí.

Váhy

Měsíční kámen

Měsíční kámen podporuje nové počátky. Měla by ho mít každá žena, protože pomáhá naladit se na ženskou, vstřícnou energii. Zvyšuje intuici a empatii, duševní schopnosti. Uklidňuje přehnané emoční reakce a zvyšuje emoční inteligenci. Přináší hluboké emocionální zotavení. Můžete jím zklidnit hyperaktivní děti.

Ovlivňuje ženský cyklus, snižuje premenstruační syndrom, podporuje početí, těhotenství, porod a kojení. Působí proti náměsíčnosti, na trávící a reprodukční systém. Ulevuje při degenerativních změnách kůže, vlasů a očí. Nenoste při úplňku.

Rak, Ryby, Kozoroh

Magnezit

Magnezit symbolizuje čistotu, nevinnost a volnost. Chrání před falešnými přáteli a intrikami. Je očistným kamenem, posiluje vůli a pomáhá se zbavit závislosti a vyrovnat se i s fyzickými nedostatky, jako je vzhled nebo invalidita. Učí nás lásce k sobě, což je předpokladem k lásce k druhým. Pomáhá organismu zbavovat se jedů.

Pomáhá při bolesti hlavy, zubů, zad, zánětu dutin, revmatismu, křečových žilách, střevních a žaludečních křečích, žlučníkových kolikách, nemocech kostí. Snižuje cholesterol, aktivuje štítnou žlázu, posiluje krevní oběh. Pomáhá léčit cysty a prostatu, snižuje nadměrné pocení.

Váhy

Onyx

Onyx dodává sílu v dobách velkého citového nebo tělesného stresu. Naladí vás na vnitřní vedení a dopomůže, abyste se stali skutečnými pány svého osudu. Usnadní poučení z minulosti, zvýší vaši sebedůvěru a přizpůsobení se podmínkám okolí. Hojí staré lítosti a smutky. Zvyšuje schopnost sebekontroly, snižuje strach a obavy. Pomáhá docházet k uvážlivým rozhodnutím.

Udržuje v těle rovnováhu mužské a ženské energie. Léčí zuby, kosti, kostní dřeň, krevní poruchy a nohy. Pomáhá v léčbě sluchu a ostří zrak. Noste na levé straně těla.

Kozoroh

Opál

Opál je ochranný mystický kámen. Probouzí duševní a tvůrčí síly a napomáhá objevit vaše skutečné Já. Je to také karmický kámen, který učí, že to, co vyšleme, se nám opět vrátí. Zesiluje kladné i záporné charakterové vlastnosti. Vyvolává lásku a vášeň, loajalitu a spontaneitu.

Posiluje vůli k životu. Pomáhá při porodu a odstraňuje premenstruační syndrom. Čistí krev a ledviny, léčí oči.

 

 

Ryby, Rak (světlé), Střelec, Vodnář, Štír (tmavé), Kozoroh (ohnivý)

Peruánský modrý opál.

Peruánský modrý opál je kámen odvahy a integrity. Probouzí sebepřijetí a sebelásku. Snižuje stres, podporuje kreativitu a komunikační schopnosti. Peruánský růžový opál je kámen srdce, tiší neklid a citová vzrušení, přináší klid a rovnováhu. Učí nás nadhledu a životu tady a teď, překonávání ostychu a trémy. Poskytuje láskyplnou pozornost vůči ostatním.

Pomáhá snížit nadváhu a reguluje metabolismus. Podporuje vstřebávání železa, působí léčivě na poruchy mozku. Růžový opál Léčí srdeční neurózy, plíce a průdušky, pománá při virózách a infekcích.

 

Perla

Perla je symbolem čistoty a proměny, duchovního vývoje. Ukazuje, že i malí a utiskovaní mohou dosáhnout dokonalosti a krásy v duši a že bolestivé zkušenosti nám umožňují dosáhnout větší dokonalosti. Učí nás karmickým zákonům tím, že umocňuje důsledky našich činů. Vše dobré i špatné se nám vrátí.

Podporuje uzdravení psychosomatických nemocí, zánět dýchacích cest,

Blíženci, Rak, Ryby, Váhy, Kozoroh

Křišťál

Křišťál, kámen kamenů, je nejúčinnějším léčivým kamenem a zesilovačem energií. Pohlcuje, ukládá, uvolňuje a, čistí a harmonizuje energii a nabíjí. Zvyšuje duševní schopnosti, paměť, soustředění a podněcuje duchovní růst. Naučí vás vidět se takové, jací jste. Dá se nejlépe programovat. Zvyšuje účinek jiných drahých kamenů.

Dodává energii a stimuluje imunitní systém. Lze použít na léčení jakéhokoliv problému. Uvádí do rovnováhy meridiány. Nejúčinnější je při nevolnosti, závratích, bolestech hlavy, migréně.

Lev, Kozoroh, Vodnář

Korál

Bílý korál osvobozuje od zatěžujících myšlenek a negativních představ, depresí. Učí pozitivnímu myšlení, řádu a duševní čistotě. Červené symbolizují lásku, oddanost, pokoru a soucit s trpícími. Je i symbolem mateřství. Budoucí matky by jej měly nosit na krku. Růžový korál přináší harmonii a vnitřní klíd, mírní deprese, citová vzrušení. Modrý korál posiluje schopnost sebevyjádření a vyjádření myšlenek a pocitů.

Léčí osteoporózu, rachitidu, choroby močového ústrojí, kašel a astma. Červený korál chrání plod v těhotenství, pomáhá při neplodnosti, poruchách krevního oběhu, menstruační nepravidelnosti. Podporuje sexuální touhu.

Štír

Růženín

Růženín čistí a otevírá srdce lásce k sobě i druhým. Uklidňuje v případě traumatu a krizí. Přitahuje lásku, pokud ji hledáte, v existujících vztazích obnovuje důvěru a harmonii. Je pomocníkem v době krize středního věku. Hojí duševní bolest a strádání.  Prohloubí vnímavost vašich smyslů k umění a podpoří inspiraci a tvůrčí schopnosti. Čistí prostředí od elektrosmogu.

Posiluje srdce a oběhový systém. Uzdravuje ledviny a nadledvinky. Pomáhá odstraňovat závratě, léčí psychosomatické poruchy, související s potlačenými emocemi. Zvyšuje plodnost a pomáhá léčit neplodnost. Hojí popáleniny a vyhlazuje pleť a léčí kožní záněty.
Pomáhá při Alzheimerově, Parkinsonově nemoci a stařecké demenci.

Býk, Váhy

Sagenit, křišťál s rutilem

Sagenit ještě zvyšuje energii křišťálu a má velkou léčivou sílu. Umožňuje duchovní růst a dokáže naladit na vnitřní vedení. Vytlačuje negativní energii a citové útoky a zátěž z minulosti. Spojí Vás s moudrostí, dosaženou v minulých životech a ukáže Váš životní plán a podporuje transformaci. Hojí temné naladění duše a ulevuje od strachu, depresí, fóbií a obav a vnáší do ní harmonii, krásu a útěchu.

Pomáhá léčit chronické nemoci, impotenci, neplodnost, vyčerpání, horní dýchací cesty, bronchitidu, astma, tuberkulózu. Podněcuje štítnou žlázu, odstraňuje parazity a vadné držení těla. Reguluje zdravý růst buněk, posiluje imunitu.

Blíženec, Lev

Rubín

Rubín má magickou moc, byl od dávných časů považován za kámen života, který ochraňuje svého nositele. Symbolizuje lásku, očistu a proměnu. Dává životní energii, sílu a probouzí v nás láskyplné emoce. Posiluje jak tělesnou, tak duchovní lásku. Podporuje intuici a sebevyjádření. Ochraňuje před negativními vlivy okolí, které se nás snaží strhnout, dává sílu překonávat každodenní překážky.

Má významný vliv na srdce, krev a krevní oběh, aktivuje funkci jater, reguluje slezinu a lymfatický systém. Pomáhá při chudokrevnosti a silné menstruaci. Působí při horečnatých onemocněních, infekcích, střevní kolice, podporuje imunitu. Posiluje účinky ostatních drahých kamenů.

Lev, Štír, Beran, Rak

Rodochrozit

Rodochrozit přinese do Vašeho života nezištnou lásku a soucit a zlepšuje vztahy. Pomůže Vám, pokud se cítíte nemilovaní. Pomůže smířit se s bolestí a odmítáním a nechat srdce otevřené. Vytahuje jemně naše bolestné a potlačované pocity a rozptyluje je. Zlepšuje duševní i rozumové schopnosti a pozitivní přístup k životu. Zahání deprese, strach, neklid a vnáší světlo do života. Přináší spojení s vyšším vědomím. Zostří vaše smysly a touhu prožívat svět v celé jeho kráse. Posílí intuici a kreativitu.

Pomáhá léčit astma a respirační nemoci, zrak, krevní tlak, migrénu, infekce. Zlepšuje stav pokožky. Dodává sílu pohlavním orgánům a reguluje štítnou žlázu.

Beran, Rak

Rodonit

Navozuje pocit lásky a bratrství. Uzemňuje a vyvažuje energii. Stmeluje protiklady. Pomůže Vám dosáhnout Vašeho nejvyššího potenciálu. Pomůže i při sebepoškozování, odstraňování závislostí a následcích sexuálního zneužívání a citového zranění. Dodá schopnost odpouštět, budovat důvěru a odstranit projekce. Odradí od pomsty a dodá klid v nebezpečných či nepříjemných situacích. Učí kriticky zvažovat a nakonec akceptovat jiné názory, řešit konflikty konstruktivně, poučit se z nezdarů. Pomáhá uplatnit se v praktickém životě. Pomůže při studiu a zkouškách.

Léčí rány, poštípání hmyzem, záněty kloubu, artritidu, nemoci imunitního systému, štítnou žlázu, žaludeční vředy a roztroušenou sklerózu. Posiluje plíce a horní cesty dýchací. Podněcuje plodnost.

Beran.

Safír

Safír je drahokamem moudrosti. Napomáhá klidu, soustředění a jistotě. Uvádí do souladu tělo, duši a rozum. Potlačuje depresi a zmatek, nedočkavost, brzdí hněv. Přináší prosperitu a dary. Odstraňuje zklamání a napomáhá sebevyjádření.
Růžový safír navíc přitáhne do života vše, co potřebujete k dalšímu vývoji. Jeho účinky jsou velmi rychlé. Naučí vás ovládat city a odstraní emoční bloky a využije jejich uvolněnou energii

Uklidňuje příliš aktivní tělesný systém, reguluje činnost žláz, léčí oči. Odstraňuje z těla škodliviny a stres. Léčí krevní poruchy, nadměrné krvácení a zvyšuje pružnost a pevnost cév. Snižuje teploty, vysoký tlak, astma, závratě, nevolnosti. Pomáhá potírat zhoubné nádory.

Vodnář, Střelec, Kozoroh

Smaragd

Byl vždy ceněn jako nejvzácnější drahokam. Symbolizuje očistu, regeneraci propojení hmoty s duchovnem. Probouzí v nás lásku, soucit a vnitřní rozvoj. Učí nás naslouchat, porozumět, pochopit, mít soucit s každým, kdo potřebuje pomoc a pochopení. Probouzí v nás vnitřní světlo. Vede nás k pokoře k pravdě, posiluje paměť, intelekt, tiší stres, smutek a deprese. Posiluje srdeční čakru, posiluje a omlazuje srdce.

Vyrovnává nepravidelný krevní tlak, zmirňuje epileptické záchvaty, malárii, dnu, revmatismus. Pomáhá léčit chřipku, angínu, úplavici, průjmy, žaludeční otravy, migrénu. Pomůže i při cukrovce, roztroušené skleróze, nemoci štítné žlázy, zhoubných nádorech, leukemii.

Lev

Spinel

Spinel je ochranným kamenem, který vám přivolá pomoc v nouzi. Je to i kámen fantazie, který podporuje kreativitu a idealismus, duševní rovnováhu a harmonii. Zmírňuje obavy z nejistoty, pokud stojíme před novým a neznámým. Zbarvený do modra podporuje víru, do červené snižuje deprese, stres, podráždění. Fialový napomáhá meditaci. Černý spinel odbourává tělesné a duševní blokády a pohlcuje negativní energii

Fialový léčí zánětlivá nervová a svalová a žaludeční onemocnění, žaludeční vředy, překyselení žaludku. Červený léčí nemoci krevního oběhu a chudokrevnosti.

Štír

Sodalit

Sodalit posiluje koncentraci a inspiraci. Má hrubší a pomalejší vibrace než podobný Lazurit, je více spojen s hmotou. Intuitivní poznatky jsou tak snáze a konkrétněji realizovatelné. Podporuje logické myšlení a představivost, stabilitu a klid. Zklidňuje rozháranou mysl, posiluje odhodlání zůstat sám sebou, důvěru ve vlastní schopnosti. Učí nás žít v pravdě, podle své přirozenosti, zbavit se dogmat a předsudků.

Snižuje vysoký krevní tlak a horečku. Podporuje funkci žláz, reguluje látkovou výměnu, zvyšuje obranyschopnost proti infekcím a zánětům.

Panna, Střelec

Topaz

Modrý topaz svou chladnou září uklidňuje roztěkanou a rozbouřenou mysl. Je to kámen lásky a přízně osudu. Přináší pravdu a odpuštění. Podporuje vyjadřování a tvůrčí schopnosti a touhu po čistotě a dokonalosti. Pomáhá zbavit se zafixovaných myšlenkových vzorců, které nás brzdí ve vývoji. Je oporou při dosahování stanovených cílů a seberealizace. Povzbuzuje sebedůvěru, schopnost dávat a prozářit vše kolem sebe. Zlatý topaz vyvolává lásku a soucit, zahání strach a deprese, inspiruje, projasňuje mysl, nervový systém a celý organismus.

Modrý topaz pomáhá léčit záněty horních cest dýchacích, bolesti hlavy, nespavost, zvýšený tlukot srdce. Posiluje hlasivky, uvolňuje blokády v hrudní oblasti, pomáhá při léčení dětských spalniček a příušnic. Zlatý topaz léčí nespavost, nechutenství, anorexii, epilepsii, dnu, neplodnost, zánět spojivek, vysoký krevní tlak, jaterní choroby, páteř, křečové žíly, zánět průdušek, kašel. Chrání před nachlazením.

Modrý - Váhy, Štír, Střelec, Vodnář

Zlatý – Lev, Blíženci

Tygří oko

Tygří oko je ochranný kámen proti nepřátelství a černé magii. Přinese vám integritu osobnosti a naučí správně používat sílu. Pomáhá při hledání vnitřních zdrojů a dosahování cílů. Uzemňuje energii. Rozliší mezi přáním a tím, co opravdu potřebujete. Pomáhá řešit vnitřní konflikty, zejména ty, způsobené pýchou a tvrdohlavostí. Pomáhá zbavit se přílišné závislosti na druhých a přílišné sebekritiky a uznat vlastní cenu.
Zlaté tygří oko pomáhá otevřenosti, vůli, rozvaze, soustředění, výkonu při zkouškách a důležitých jednáních.

Léčí poruchy osobnosti, jako schizofrenie, paranoia či nutkavé jednání, potlačuje deprese a zlepšuje náladu. Léčí zrak a ostatní smyslové orgány, krk a rozmnožovací orgány, mírní astma.

Tygří oko Panna, sokolí oko Vodnář, býči oko Štír, kočičí oko - Blíženci

Turmalín

Turmalín vám zvýší sebedůvěru a potlačí strach.  Vštěpuje řád a pravidla, na druhé straně přitahuje inspiraci, porozumění, toleranci a prosperitu. Proměňuje negativní zakořeněné myšlenkové vzorce v pozitivní. U vádí do rovnováhy čakry. Rozjasňuje mysl.
Černý turmalín vás nejlépe chrání před zářením mobilů, elektromagnetickým smogem, mentálními útoky a negativní energií, aniž by potřeboval čistit. Odstraňuje napětí a stres.

Pomáhá léčit dyslexii, paranoiu. Reguluje látkovou výměnu, posiluje organismus při vyčerpání a rekonvalescenci, vyvolává sebezáchovné síly upevňující zdraví. Pomáhá léčit psychosomatické nemoci. Posiluje paměť.

Váhy a Štír (červený), Rak a Ryby (zelený), Kozoroh (černý)

Tyrkys

 

Tyrkys je nejúčinnější léčivý kámen, který by měl mít při sobě každý. S ním můžete žít s hlavou v oblacích a pevnou půdou pod nohama. Poskytne vám silnou ochranu a dokáže varovat před osudovými ranami a zdravotními problémy tím, že zmatní a šedavě zezelená. Krátkým pobytem na slunci opět získá svou jasnou barvu. Rozptyluje a vstřebá negativní energii a elektromagnetický smog. Pomáhá k seberealizaci a hledání řešení problémů. Zahání sklony k mučednickému jednání a sebepoškozování. Podněcuje k romantické lásce. Pomáhá při vyčerpání a depresi.

Posiluje imunitní systém,  snižuje překyselení organismu, virové infekce, oči, záněty. Detoxikuje organismus. Léčí oči, včetně šedého zákalu. Pomáhá při poruchách řeči.

Ryby, Vodnář, Blíženci, Střelec.

Tanzanit

Tanzanit se svými vysokými vibracemi  umožňuje hlubokou meditaci, aktivuje spojení základní a korunní čakry a spojuje vyšší vědomí s tělesným světem. Umožňuje zpracování informací, přijatých z vyšších úrovní. Pomůže nalézt vnitřní poslání a posiluje odhodlání, víru a vytrvalost uskutečnit svá předsevzetí. S ním poznáme, že nás nic nemůže porazit, pokud naše úsilí slouží pravdě a dobru. Ostří mysl a smysly a učí nás nevidět věci a události v zažitých vzorcích, ale dobírat se jejich podstaty.

Léčí hlavu, krk a hruď. Ostří smyslové orgány, unavené vyčerpáním nebo stářím. Mírní chronické bolesti a zahání deprese.

 

Záhněda

Záhněda je ochranný kámen, vám dodá sílu při rozhodování, potlačí strach a deprese a negativní city. Zvyšuje mužnou sílu a odolnost vůči stresu. Pomáhá překonávat závislost na materiálních věcech, na druhé straně pomáhá, pokud se neumíme vyrovnat s materiálním světem a žijeme s hlavou v oblacích. Podporuje abstraktní myšlení a prosazení poznatků v životě bez toho, abychom se dali zviklat.

Léčí tělo při a po chemoterapii. pomáhá při léčbě kyčli, nohou, břicha. Ulevuje od bolesti a prospívá rozmnožovacím orgánům, nervům, svalům a srdci. Napomáhá ukládání minerálů a reguluje tekutiny v těle. Léčí poruchy centrálního nervového systému, hlavně deprese.

Kozoroh